Новини

Прокуратура змусить відшкодувати збитки, заподіяні навколишньому природному середовищу

    Одним із пріоритетних напрямів роботи Чернігівської місцевої прокуратури залишається відшкодування збитків, заподіяних природним ресурсам. До таких, зокрема, відноситься шкода, заподіяна незаконною порубкою дерев.

     Вироком Чернігівського районного суду Чернігівської області за  ст. 246 КК України (незаконна порубка лісу) засуджено жителя району, який у вересні 2017 року, перебуваючи на території лісового фонду  Чернігівського районного дочірнього агролісогосподарського спеціалізованого підприємства «Чернігіврайагролісгосп», діючи умисно, порушуючи встановлений порядок охорони, раціонального використання та відтворення лісу, на землях державного лісового фонду України, з корисливих мотивів, не маючи лісорубного квитка (ордеру), за допомогою бензопили, здійснив незаконну порубку одного сироростучого дерева породи «осика».

     Внаслідок незаконних дій зловмисників, навколишньому природному середовищу завдано істотної шкоди на загальну суму 24159 грн.

     Не зважаючи на те, що зловмисник підпав під дію Закону України «Про амністію у 2016 році» і його звільнено від відбування покарання за ст. 246 КК України, однак останньому все ж таки доведеться сплатити 20159 грн. шкоди, завданої незаконною порубкою дерева (на час судового розгляду обвинуваченим в добровільному порядку частково відшкодовано шкоду у розмірі 4 000 грн.).

     Робота на даному напрямку триває.